Ir al contenido principal

EDICIÓNS ANTERIORES.













XIII FESTIVAL - EDICIÓN 2018
Grupos: Rebulir (Ramirás), Banda de Gaitas Nivaria (Castela e León/Galicia), Grupo Danses i Cançons de Castalla (Com. Valenciana), Agrupación Virgen de las Nieves de Tanos (Cantabria), Rusgas de Povoa de Varzim (Portugal), Ballet Leyendas de Mexico (Mexico), Ballet Oisseaux Blancs (Guinea Conakry) 

- Presenta: Ce Orquesta Pantasma 
- Premio Rebulir: Guadi Galego e Carlos Blanco 
- Premio Homenaxe: Romaría Raigame

XII FESTIVAL - EDICIÓN 2017
Grupos: Rebulir (Ramirás), Grupo de Danzas Maragatería de Astorga (Castela e León), Ballet Quitus (Ecuador), Gaztedi Dantzari Taldea (Euskadi), Pauliteiros de Sendim (Portugal), Ballet Chervona Kalina (Ucrania) . 

- Presentan: Josinho da Teixeira e Bieito Lobarinhas (Regueifeiros)
- Premio Rebulir: Uxia e Xosé Ramón Gayoso 
- Premio Homenaxe: Lois Antón Pérez  

XI FESTIVAL - EDICIÓN 2016
Grupos: Rebulir (Ramirás), Lous Crabots de Semisens (Francia), Coros y Danzas El Miajón (Extremadura), Batuko Tabanka (Cabo Verde), AFM Villa y Condau de Noreña (Asturias), Grupo Folclorico da Casa do Povo de Cacia (Portugal), Grupo Folclórico Mar de Arousa (Vilagarcia de Arousa). Colabora: Héctor Braga (Asturias)

- Premio Rebulir: Leilía e Marcos Pereiro e Xosé A. Touriñán 
- Premio Homenaxe: Banda de Música de Ramirás

X FESTIVAL - EDICIÓN 2015
Grupos: Rebulir (Ramirás), Etnográfico de Vila Praia de Áncora (Portugal, Candaira (Castrelo do Val), Danses i Cançons de Castalla (Com. Valenciana), *CC. A Ponte Vella (Teo - A Coruña), Nativos de Macondo (Colombia), Gaztedi Dantzari Taldea (Euskadi). 

- Premio Rebulir: Kepa Junkera e María do Ceo
- Premio Homenaxe: Susana Durán

* O Grupo A Ponte Vella asistiu en sustitución da AFM Villa i Condau de Noreña (Asturias)


IX FESTIVAL - EDICIÓN 2014

Grupos: Rebulir (Ramirás), Xirondiña (Pontedeva), Rancho Folclórico de Corroios (Portugal), Aires de Aliste (Castela e León), A Pontevella (Teo - A Coruña), Grupo Xinglar (Aragón) e Ballet Jammu (Senegal). Coa colaboración do grupo Puntada sen Fío. 

- Premio Rebulir: Xose M. Piñeiro
- Premio Homenaxe: Xose Diz 


VII FESTIVAL - EDICIÓN 2013

Grupos: Rebulir (Ramirás), Xirondiña (Pontedeva), Rancho Folclórico de Ribeira de Fraguas (Portugal), Candaira (Castrelo do Val), AFM. Villa i Condau de Noreña (Asturias), Danses i Cançons de Castalla (C. Valenciana) e Lous Crabots de Semisens (Francia)

- Premio Rebulir: Rubén Riós


VII FESTIVAL - EDICIÓN 2012

Grupos: Rebulir (Ramirás), Pana Raiada (Santiago de Compostela), Colectivo Xeitu (León), Grupo de Danzas de Logroño (A Rioxa), Etnográfico de Vila Praia de Áncora (Portugal) e Perú Ritmos y Costumbres (Perú).      
Colaboración: Escola de Baile Tradicional de Pontedeva

- Premio Rebulir: Laura González - Maret

VI FESTIVAL - EDICIÓN 2011

Grupos: Rebulir (Ramirás), Grupo Orcellón (O Carballiño), AFM Villa i Condau de Noreña (Asturias), Grupo El Miajón (Extremadura), Grupo Folclorico da Casa do Povo de Cacia (Portugal), Ballet Colores de Mexico (Mexico)

V FESTIVAL - EDICIÓN 2010
Grupos: Rebulir (Ramirás), Airiños da Lagoa (Baiona), Grupo Folclórico de Val de San Lorenzo (León), Gaztedi Dantzari Taldea (Euskadi), Grupo Folclórico de Pinheiros (Portugal) e Alma Llanera (Venezuela)

IV FESTIVAL - EDICIÓN 2009
Grupos: Rebulir (Ramirás), Lembranza-Solpor (Celanova), Grupo Castellanos de Olid (Valladolid), Escuela de Música Tradicional de Llangreu (Asturias), Grupo folclórico da Casa do Povo de Cacia (Portugal)

II FESTIVAL - EDICIÓN 2008
Grupos: Rebulir (Ramirás), Brisas do Quenllo (Tordoia - A Coruña), Retrouso de Cela (Bueu - Pontevedra), Colectivo Castro-Floxo (Ourense) e Etnográfico de Vila Praia de Áncora (Portugal)

II FESTIVAL - EDICIÓN 2007
Grupos: Rebulir (Ramirás), Grupo de Danza Chouteiros (Maceda), Grupo de Gaitas Maçaeda da Limia (Maceda),  Pandereteiras Debanadoira (Maceda), Airiños de Arnoia (Arnoia) -Viñeron aínda que non aparecen no cartaz-,  Castro-Floxo (Ourense)

I FESTIVAL - EDICIÓN 2006
Grupos: Rebulir (Daquela Escola de Baile Tradicional de Ramirás) (Ramirás), Banda de Gaitas de Ramirás e Castro-Floxo (Ourense)